Sven Car s.r.o., Ostrava

Novinky a akce

OBLÍBENÁ EDICE VOLVO OCEAN RACE V90CC JE TADY

SLYŠELI JSTE JIŽ O PROJEKTU VOLVO OCEAN RACE?

Jedním z cílů společnosti Volvo je snaha minimalizovat dopad činnosti na okolní svět. Inovativní přístup tohoto projektu, jehož cílem je vypořádat se se zásadním ekologickým problémem, dokonale souzní s naší filozofií a s našimi cíli. Proto se společnost Volvo Cars rozhodla věnovat 100 eur, utržených z prodeje každého z prvních 3 000 vyrobených vozů Volvo V90 Cross Country v edici Volvo Ocean Race, na podporu vědeckého programu za...loženého při závodě Volvo Ocean Race, jehož smyslem je boj proti plastům zamořujícím oceány. Výsledná celková darovaná částka 300 000 eur jen podtrhuje dlouhodobý závazek společnosti Volvo Cars k péči o životní prostředí.
V rámci vědeckého programu Volvo Ocean Race Science Programme budou lodě závodící v letošním ročníku vybaveny celou řadou rozmanitých senzorů určených k zachycování informací o vodním prostředí v těch nejodlehlejších oceánských oblastech. Mezi získané informace budou patřit údaje o teplotě, barometrickém tlaku, proudech nebo rychlosti větru, které pomohou vědcům po celém světě přesněji stanovit předpovědi počasí a vytvořit klimatické modely. Mimoto budou lodě v mořské vodě kolem sebe měřit obsah soli, úroveň znečištění rozpuštěným CO2 a množství řas. V kombinaci s dalšími údaji o mikroplastech pomohou tato měření vytvořit komplexnější obraz o míře znečištění oceánů plasty a o jejich vlivu na život v těchto vodách.

Samotné Volvo V90 Cross Country v edici Volvo Ocean Race pomůže bojovat proti znečištění moří svou výbavou, jako jsou koberečky z Econylu®, což je materiál vyrobený ze 100 % recyklovaného nylonu, a to včetně rybářských sítí vylovených z mořského dna.

Zpět na Novinky a akce